קבוצת צפרות ראשון לציון, נס ציונה, רחובות והסביבה – 2009/10

 

לכל אוהבי הטבע (ובמיוחד חובבי הציפורים) חוג צפרות המיועד למבוגרים ולמשפחות יפתח ב- 7.12.09 ויתקיים פעם בשבועיים, בימי ב' בשעות אחה"צ. המפגשים ימשכו, בשלב הראשון, עד יום ב' ה- 24.05.10  (מפגש אחרון לעונה). המפגשים יתחילו בכל פעם כשעתיים - שלוש לפני השקיעה (בהתאם למצב הציפורים ומוטיבציית חברי הקבוצה).

נושאי המפגשים, ומיקומם, עשויים להשתנות בהתאם למצב השטח והציפורים. כמו כן יתכנו שינויים בתאריכי המפגש בעקבות מזג האוויר והגשמים. על כך אודיע בהתאם.מלבד המפגשים שיצוינו בהמשך, אפשר יהיה לתאם גם ימי תצפית מרוכזים יותר שלא בסביבת ראשון, נס ציונה ורחובות – באתרי צפרות חשובים כמו אגמון החולה, מעגן מיכאל הנגב המערבי ועוד... בהתאם לרצונם של המשתתפים.

 

נושא ומקום מפגש:

תאריך ושעה:

מפגש מס':

להכיר את הציפורים – אגמון הסופרלנד ראשון לציון

לחויות מהסיור לחצו כאן

 

14.12.09 יום ב' 15:00

מפגש מס' 1

ציפורים בשולי העיר

21.12.09 יום ב' 15:00

מפגש מס' 2

ברווזים ועופות מים - חולדה

11.01.10 יום ב' 15:00

מפגש מס' 3

אוכלי זרעים ועופות דורסים – בית אלעזרי

25.01.10 יום ב' 15:00

מפגש מס' 4

אתר הלינה של הקורמורנים – חורשת האיקליפטוסים פלמחים

08.03.10 יום ב' 15:00

מפגש מס' 5

פארק גבעות מרר

22.03.10 יום ב' 15:30

 

מפגש מס' 6

 

 

 

 

סיורים שלא בוצען

 

מה נשתנה – אגמון הסופרלנד – ראשון לציון

 

 

נדידת האביב – ציפורי שיר בנחל שורק

 

 

נדידת האביב – חולות פלמחים

 

 

קינון – ימסר בהמשך

 

 

נדידת האביב בעיצומה – חוף פלמחים

 

 

דורסי לילה – ימסר בהמשך

 

 

חוחיות וציפורי שיר בשדות מזרח רחובות – ימסר בהמשך

 

 

מסיבת סיום – ימסר בהמשך

 

 

 

קהל היעד: מבוגרים ומשפחות.

מספר פגישות: 13 פגישות. עלות 350 ₪ לכל החוג. תשלום בצ'ק או מזומן.תדירות: אחת לשבועיים, בימי שני, אורך כל פגישה: כשעתיים.

מיקום הפגישות : רוב הפגישות תתקיימנה בסביבת ראשון, נס ציונה ורחובות, במרחק נסיעה של כ- 40 דקות לכל היותר. השתתפות בפגישה בודדת- תשלום 35 ₪ במזומן

להצטרפות:  (גם לפגישות בודדות): ערד בן דוד aradbenda@gmail.com 052-2298757

קצת על עצמי: שמי ערד בן דוד, בן 38,  נשוי טרי, גר בראשון לציון. "אוהב" ציפורים פעיל מגיל 16. עבדתי (עד לא מזמן) בקבוצת "טבע הדברים" כ-10 שנים בתור צלם, עורך וכותב מגזין הטבע לילדים. כעת אני עובד בחוף הבונים בתור מדריך צניחה חופשית – מקצוע שבו אני עוסק כבר 20 שנים, מאז שירותי הצבאי.

לאלו מכם המעוניינים לאמץ לעצמם אהבה חדשה (ציפורים! ) מכשיר חיוני היא משקפת. זה הזמן להתארגן על משקפת באייכות הגיונית ובגודל נוח לנשיאה. אוכל להמליץ לכם עוד במהלך הפגישה.  אם אתם באים כמשפחה, או כבני זוג – שימוש במשקפת משותפת היא עניין בעייתי ועלולה לפגוע בתצפית: אל תשכחו שציפורים יכולות להיות חמקניות ורבות מהן כל הזמן "על קוצים" תרתי משמע. בעלי טלסקופ (ואני לא מדבר על טלסקופ לצפייה בכוכבים) וחצובה מתאימה מוזמנים להביא אותם, בנוסף למשקפת. הטלסקופ שלי ישתתף גם כן וכל מי שירצה יוכל להציץ דרכו בשעת הצורך. כמו כן, מומלץ מאוד לרכוש את מגדיר הציפורים של "מפה".

לחובבי הצילום שבינינו, אין לי שום התנגדות שתצטיידו גם במצלמות ועדשות אבל... מטרת המפגשים היא צפייה, זיהוי והיכרות עם ציפורים. צילום ציפורים, ברוב המקרים, הוא עניין שדורש זמן ותשומת לב מיוחדת ובנוסף גם עלול להבהיל את הציפורים – למורת רוחם של שאר חברי הקבוצה. אנא קחו זאת לתשומת לבכם.

מספר מינימלי לקיום מפגש: 5 משתתפים.

אשמח לפגוש אתכם.

ערד

http://www.yardbirds.org.il/

‏09/09/2010